Kombi-Radyatör Montajı

Firma:Sarander İnşaat Mobilya
Kategori:İnşaat / Bina Tesisat
Uygulama:Kombi-Radyatör Montajı

Kombi  Montajı

Kombi montaj, gaz dağıtım kuruluşunun belirlediği kurallara uygun olarak tesisat ve baca bağlantılarının sertifikalı personel tarafından yapılmasıdır. Sertifikalı bir firmanın personeli tarafından yapılan bir montaj, hem mal güvenliğiniz, hemde can güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır.

Tesisat Bağlantıları;
Kalorifer gidiş ve dönüş hatlarının ayrıca sıcak soğuk su bağlantılarının yapılmasıdır.
Kombi montajı sırasında 2 adet vana ve 2 adet partikül filtre kullanılmaktadır.
Kombi montajı genel olarak plastik montaj elemanları ile yapılmaktadır.

Baca Bağlantıları
Hermetik bağlantılar; Kombinizle birlikte 50-100cm arasında verilen baca seti, standart uzunluğun yetmediği durumlarda ilave ek bacalar ile bacanın montajının yapılmasını kapsar. Maksimum baca uzunluğu için mutlaka ürünün özellikler tablosuna bakınız.
Bacalı Kombilerin Baca bağlantıları; Çelik akordion baca kullanılarak yapılır. Bacalı Kombilerde İgdaş şartnamesine göre maksimum 1,9m baca montajı yapılabilir, daha uzun baca boyları kesinlikle güvenli değildir ve gaz dağıtım kuruluşlarınca onaylanmaz. Baca bağlantısının en iyi olduğu pozisyon, bina bacasının kombinin hemen üzerinde olduğu şekildedir.

Radyatör Montajı Hizmetleri

Radyatörünüzün modeli ne olursa olsun kalorifer tesisatına bağlayabilirsiniz.

Yeni yapılacak olan tesislerde kullanılacak modelin önceden belirlenmesi ve tesisat altyapısının beğenilen model doğrultusunda hazırlanması gerekir. Aksi halde, duvar kazılması, fayans kırılması vs. gibi istenmeyen durumlarla karşılaşma olasılığı yüksektir.

Önceden model seçimi yapılmadan yapılan tesisat altyapısına uygun olarak beğendiğiniz modeli kullanmak özel imalata gireceği için size hem paradan hem de zamandan kaybettirecektir.